top of page

VÝHODY SEČENÍ VŘETENOVOU SEKAČKOU

Allett-logo.png

JEDINÁ CESTA K TOP TRÁVNÍKU

Rozhodnutí mít „posekanou“ trávu nebo opravdový anglický trávník je jen na každém z nás. Je-li cílem trávu posekat, bude nám stačit jakákoliv rotační sekačka. Jestliže však stojíme o krásný reprezentativní trávník, není jiná cesta než si pořídit vřetenovou sekačku.

Všechny luxusní trávníky nejvyšší kvality a extrémně namáhané sportovní plochy jsou sečeny výhradně vřetenovými sekačkami. Perfektní střih, čistý finiš a vytváření charakteristických pruhů, dělá z těchto sekaček tu nejlepší volbu
26358468569_e7c55156ba_c.jpg

PŘESNÝ STŘIH VŘETENE A SPODNÍHO NOŽE

Vřetenová sekačka seče pomocí rotujícího vřetene s ostrými břity proti pevnému spodnímu noži, což vytváří precizní střih jako při použití ostrých nůžek. Oproti tomu rotační sekačky list trávy urazí jen a pouze velkou rychlostí. To způsobuje roztřepené konce trávy, které rychle zasychají a žloutnou.
 
Trávník je pak nejen esteticky, ale i kvalitativně výrazně horší, a hlavně náchylnější k chorobám. Porost také mnohem hůře regeneruje a působí neesteticky.
28803874142_afb249df50_c.jpeg

TYPICKÉ NAPRUHOVÁNÍ

Všechny vřetenové sekačky ALLETT mají přední a zadní hnaný válec. Zastřižená tráva je ihned ve směru jízdy žacího stoje válcována a tím vzniká cílené napruhování. Tlak na porost je pomocí válců velmi dobře rozložený a sekačka dále nezpůsobuje přílišné zhutnění povrchu.
 
Atraktivní světlé a tmavé pruhy vytvořené vřetenovou sekačkou jsou rozeznatelné po dlouhou dobu, skoro každý je zná například z fotbalových trávníků, avšak můžeme je samozřejmě mít i na své zahradě.
Buffalo34-lawn-pattern-2_f8bdb47d-8752-4

UNIKÁTNÍ SYSTÉM VÝMĚNNÝCH KAZET

K  většině strojů ALLETT je možné dokoupit pročesávací a další kazety, které umožňují snadnou regeneraci Vašeho porostu. Trávník tak bude mnohem lépe nejen vypadat, ale více dýchat a lépe odnožovat. K většině sekaček ALLETT jsou k dispozici kazety pročesávací, vertikutační, protiplsťová, aerifickační, kazeta s čistícím kartáčem. Další kazeta s 10 nožovým vřetenem umožňuje ještě kvalitnější a kratší střih.
 
ALLETT tak přináší kompletní systém péče o trávník, a to v jednom stroji.
22305778146_0978cb0ef9_k.jpeg

JEDNODUCHÉ OVLÁDÁNÍ

Sekačky ALLETT mají madlo s odděleným spouštěním pojezdu sekačky a pohonu vřetene. Samozřejmostí je pojistka nahodilého spuštění chodu vřetene v podobě samotné páčky, bez jejího přidržení se vřeteno nerozběhne.
 
Ve většině případů je možné sečení i za mokra! Hmotnost sekaček je díky konstrukci rovnoměrně rozložena a tím je zajištěn minimální tlak na povrch trávníku se zamezením nežádoucího utužení vegetační vrstvy.
33305233455_d7a94a9d79_c.jpeg

ŽÁDNÉ STOPY OD KOL

Vřetenové sekačky ALLETT působí během pohybu po travnaté ploše rovnoměrným tlakem na podklad po celé šířce a nezanechávají žádné stopy od kol, tak jako sekačky rotační. Přední a zadní válce sekaček jsou blízko sebe, což umožňuje velmi dobré kopírování nerovností porostu.
 
Díky tomu nebude trávník „skalpován“, nebude tedy nerovnoměrně podseknut travní drn a zároveň bude povrch Vašeho trávníku méně hrbolatý.
C34-on-turf_4e53d338-2807-4299-a21d-f58b

TICHÝ PROVOZ, NÍZKÁ SPOTŘEBA PALIVA

Vřetenové sečení je jedním z nejméně energeticky náročných a několikanásobně úspornější než sečení rotační. Oproti rotačnímu systému není vyžadována vysoká řezná rychlost vřetene. Vřetenové sečení je zároveň mnohem tišší než rotační!
 
Perfektnímu střihu lze tak docílit pouze správným dotažením vřetene ke spodnímu noži a dostatečně nabroušenému vřeteni. Pro správný střih doporučujeme profesionální nabroušení v servisu vřetenových sekaček alespoň jednou ročně.
Kensington17B016_c23c09d3-ba28-45e3-9b47

PŘÍSTUP KE KOŠI NA TRÁVU

Sběrací koš vřetenových sekaček ALLETT je velmi prakticky umístěn na přední straně stroje, což umožňuje jednoduchý přístup a přehled o jeho naplnění. Koš je také osazen madlem pro pohodlné vyprázdnění.
26261374306_5e0b1da1ba_k.jpeg
bottom of page